Kdy se vyplatí změnit pojišťovnu?

Pro odpověď na tuto otázku musíme zvážit různá hlediska. To první napadne samozřejmě každého: pojišťovny nabízejí věrnostní slevy. V případě, že si však pořídíme nový automobil, je užitečné si zcela nezávazně prohlédnout on-line nabídky všech pojišťoven. Také se může stát, že Vaše řidičské dovednosti dosáhly takové úrovně, že zajímavý systém bonusů za bezeškodní průběh by Vás nepochybně oslovil. To nejlevnější povinné ručení Vám tak může nabídnout jiná pojišťovna než ta, u které jste dosud byli pojištěni. Stačí použít kalkulátor a porovnat všechny nabídky.
Nabídky pojišťoven se neliší pouze výší sazby, ale různými výhodami. V případě změny automobilu, zlepšení zabezpečovacího systému nebo dokonce i při změně bydliště Vás právě tyto výhody mohou zajímat. Uvedeme některé speciální bonusy a slevy pro různé situace, které pojišťovny svým klientům poskytují.
V případě, že parkujete svůj vůz na zahradě, je výhodné uzavřít povinné ručení s pojištěním při poškození vozidla zvířetem. Případy, kdy hlodavci poškodili elektroinstalaci, nejsou nijak neobvyklé. Pro ty, kteří vozidlo nepoužívají po celý rok, ale například jenom v letních měsících, je výhodné povinné ručení SEZÓNA. Sleva na pojistném je potom příjemným doplňkem vašeho rodinného rozpočtu. Takové možnosti poskytuje pojišťovna Allianz.
AXA nabízí novým klientům HELP BOX. Krabička pro případ nehody obsahuje telefonní číslo asistence, fotoaparát k zaznamenání dopravní nehody a formuláře pro zapsání pojistné události. AXA zohledňuje bydliště klienta. Pokud bydlíte v obci do 50 tisíc obyvatel, sazba se zvyšuje o 5 %, v Praze se sazba zvyšuje o 12 %.
Česká podnikatelská pojišťovna nabízí levné povinné ručení pro řidiče, kteří se pohybují pouze na území České republiky. Pokud patříte mezi svědomité řidiče a slíbíte, že po 3 roky nezpůsobíte pojistnou událost, můžete mít 15 % slevu.
Pro ty, kteří rozšířili svůj vozový park na více vozidel, bude zajímavé pojištění FLOTILA u České pojišťovny a to vše lze sjednat v jedné smlouvě. Česká pojišťovna poskytuje také slevu 5 % při používání autosedačky.
Slevu můžete získat, když se rozhodnete pro roční placení pojistného. Například ČSOB Pojišťovna poskytuje v takovém případě slevu 3 %. Poutavá je také nabídka ČSOB Pojišťovny pro případ, že člen Vaší rodiny má u ČSOB pojištěné auto s vyšším bonusem. V takovém případě Vám ČSOB může přiznat bonus i pro Váš vůz.
Přenos bonusu umožňuje také Generali Pojišťovna. Pokud člen vaší rodiny má vysoký bonus z povinného ručení a Vy jste za poslední 3 roky nezpůsobili nehodu, získáte až 50 % jeho bonusu. V takovém případě se Vám nebo členům rodiny může vyplatit změnit pojišťovnu. Generali poskytuje rovněž výhody řidičům starším 30 let.
Pro zkušené řidiče nabízí Hasičská vzájemná pojišťovna atraktivní bonus ve výši 45 % za bezeškodní průběh. Zvýhodněni jsou u pojišťovny vedle dobrovolných hasičů i držitelé průkazu ZTP.
Pro ohleduplné řidiče, kteří si věří, nabízí Kooperativa pojišťovna tříletý bonus ve výši 15 % okamžité slevy při pojištění. I v tomto případě musíte částku vrátit, pokud během 3 let způsobíte škodnou událost.
Pestrou nabídku výhod pro řidiče nabízí Slavia. Dobrý řidič může získat slevu 15 %, kterou se nemusí vracet, nezpůsobí-li nehodu během 2 let! Slavia poskytuje i slevy pro invalidní řidiče. Ojedinělé a výhodné pro ty z Vás, kteří často páchají drobné dopravní přestupky, je pojištění dopravních přestupků Kryštof zdarma od pojišťovny Slavie.
Triglav nabízí svým klientům kvalitně vypracovaný systém bonusů za bezeškodní průběh. Ty jsou přenosné i na další členy Vaší rodiny.
Pro majitele vozidel starších 4 nebo 7 let budou zajímavé specializované produkty povinného ručené od pojišťovny Uniqa. I v takovém případě zahrnuje pojištění škody způsobené živelní pohromou nebo odcizením.
Wüstenrot pojišťovna snížila vybrané sazby povinného ručení. Ty Vás mohou zaujmout například v případě, že jste se rozhodli podnikat.
Domény
Registrácia domén