Jaké změny očekáváme v roce 2011

Sazby povinného ručení se sice zvyšují, ale reálné pojistné díky akčním slevám klesá. To je velká šance právě pro Vás. Mezi výjimky však patří ČSOB Pojišťovna a Kooperativa, které sazby na rok 2011 nezvyšují. S novinkou v podobě 1. povinného ručení bez povinností přišla Česká pojišťovna. Klienti se tak dočkají řady benefitů v povinném ručení.
Je správný čas před začátkem sezóny 2011 bezplatně si porovnat on-line nabídky pro povinné ručení a havarijní pojištění.
Je třeba vědět, že v současnosti prochází povinné ručení zajímavým vývojem. Povinné ručení se stalo pojistnou ochranou nejen pro poškozené řidiče, ale i pro klienty pojišťovny. Některé pojišťovny nabízejí v rámci svých produktů i pomoc klientům při likvidaci pojištění při nezaviněné škodě, zapůjčení náhradního vozidla nebo odtah vozidla i do vzdálenosti 500 kilometrů.
Využijte možnosti vyhledat si nejlevnější povinné ručení. Můžete tak ušetřit stovky až tisíce korun na pojistném. Převedení pojistky z jedné pojišťovny na druhou není administrativně náročný úkon. Velkými změnami prochází i bonusový systém. Ještě v roce 2005 se pojištěnec dočkal výrazné slevy teprve po mnoha letech, v současné době nabízejí některé pojišťovny velice atraktivní bonusové systémy. Celková cena povinného ručení v roce 2011 může v důsledku konkurenční soutěže pojišťoven a výhodám on-line nabídky šité na míru nižší až o desítky procent. Další výhodou konkurenčního zápolení pojišťoven je neustálé rozšiřování asistenční služby a možností připojištění. Do této oblasti patří úrazové pojištění posádky vozidla, pojištění všech skel ve vozidle, pojištění zavazadel a bezplatné připojištění úrazu řidiče, které některé pojišťovny nabízejí.
Pojišťovny se postupně vyhraňují v podpoře vybraných cílových skupin zákazníků. Podle toho vytvářejí produkty, které jsou poutavé pro konkrétní typ klientů. Výběr nejvýhodnějšího produktu je na Vás. Možnosti kombinací jsou dnes téměř neomezené a nelze jednoznačně určit, který produkt je nejlevnější. Vy si však můžete zvolit ten nejvýhodnější s nejnižší možnou cenou na trhu.