Proč je výhodné pojistit se online?

Povinné ručení a havarijní pojištění můžete uzavřít on-line. Největšími výhodami on-line pojištění jsou časová nenáročnost, možnost sestavit si komplexní pojištění přímo na míru a nápadně nižší ceny na pojištění vozidel uzavřené právě on-line. Důvodem je to, že platíte pouze pojištění, ale nikoli schůzky v pojišťovně. Vedle toho se s on-line uzavřeným pojištění pojí i zajímavé slevy. Většina pojišťoven nabízí při uzavření on-line pojištění slevu od 10 % až do 50 %.

V současné době nestačí sjednat si schůzku ve dvou či třech pojišťovnách, a myslet si, že jsme si vytvořili přehled o trhu a víme, kde uzavřít nejlevnější povinné ručení. Nepochybujte o tom, že třeba čtvrtá pojišťovna nabízí ještě zajímavější podmínky. V tom Vám mohou pomoci profesionální srovnávače.

Nemusíte čekat v pojišťovně, ale pojištění uzavřete v klidu domova, kde máte pohodlí a především prostor si vše bez nátlaku a obcházení řady pojišťoven rozmyslet. Co je k tomu zapotřebí?

myš

Jednoduchým způsobem vyplníte údaje nutné pro pojištění svého vozidla na on-line kalkulátoru a vzápětí můžete porovnávat nabídky jednotlivých pojišťoven. Povinné ručení i havarijní pojištění nabízí v České republice 12 pojišťoven. Díky on-line pojištění snadno zjistíte, které je nejlevnější. Nejvýhodnější však může pro Vás být to, které nabízí různé bonusy, slevy a asistenční služby.
Některé z nich mohou být atraktivní právě pro Vás. Některé pojištění je například výhodnější pro řidiče, kteří často vyjíždějí mimo Českou republiku, jiné je zajímavé pro začínající či nezkušené řidiče. Pojišťovny také mohou nabízet výhody držitelům průkazů ZTP a ZTP/P nebo určitým profesím, například hasičům či lékařům.

Jaká kritéria jsou pro stanovení sazeb určující?  V první řadě to je druh vozidla, zařazení vozidla (například vozidlo pro soukromé účely, služební vozidlo) a objem motoru. Každá pojišťovna zohledňuje jiné faktory. Roli hraje věk automobilisty, stáří vozu i skutečnost, zda pojištěnec bydlí ve městě nebo na venkově. Pro stanovení slevy nebo přirážky je rozhodující průběh předchozího pojištění

Důležité je zpracovat údaje do kalkulátoru kompletně a správně. Pak je teprve možné snadno a rychle srovnat nabídky pojišťoven. Během vyplňování údajů máte samozřejmě možnost kliknout si na další stránku pro přečtení dalších informací a opět se vrátit zpět k rozdělané práci. Povinné ručení i havarijní pojištění si můžete spočítat nezávazně, ale zároveň máte možnost uzavřít smlouvu ihned.

Slevy při sjednání on-line pojištění se liší od pojišťovny k pojišťovně. Allianz poskytuje slevu 10 % věrným klientům, kteří mají uzavřeno penzijní připojištění nebo životní pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna poskytuje slevu až do výše 30 %, ČSOB pojišťovna do výše 38 %,  Kooperativa do 30 %, Slavia u vybraných produktů až do 50 %, Triglav,  Uniqa a Wüstenrot poskytují slevu do výše 10 %.