Jak se liší nabídky asistenčních služeb?

Opravu, odtah nebo úschovu vozidla nabízejí v rámci asistenčních služeb všechny pojišťovny. Výjimkou není ani zajištění ubytování pro 2 osoby. Další služby nebo asistence pro náročnější klienty už jsou rozdílné. Podívejme se jaké zajímavé a speciální asistence nabízejí jednotlivé pojišťovny
Allianz pojišťovna nabízí vedle klasické asistenční služby také Asistenci PLUS. Ta se vztahuje například na náklady na cestu do místa bydliště. V případě, že sjednáte současně povinné ručení a základní havarijní pojištění, limity pojistného plnění základní asistence se zdvojnásobí.
AXA pojišťovna poskytuje bezplatné právní asistence týkající se vozidla i asistenci při jednání s policií. Tu si v rámci programu KOMFORT můžete připojistit. Nadstandardní právní asistence se vztahuje na soudní řízení po dopravní nehodě, spory s autoopravnou nebo spory související s parkováním a garážováním. AXA pomůže zdarma i v případě, že Vám dojde benzín, ztratíte klíčky od vozu nebo píchnete pneumatiku a to nejen u nás, ale v celé Evropě.
Česká podnikatelská pojišťovna pro Vás zajistí tlumočení během jednání s místními úřady a policisty a vyhledá pro Vás informace o ubytování, dopravním spojení nebo autoopravnách. Limity na asistence zdarma můžete zdvojnásobit připojištěním Asistence Plus. U této služby máte nárok i na ubytování v patové situaci či proplacení nákladu na návrat domů.
Česká pojišťovna nabízí při uzavření povinného ručení zdarma asistenci i pro právní pomoc, nocleh pro 2 osoby a telefonické předání vzkazu. Vedle toho může uzavřít asistenci pro případ nehody POHODA Special nebo komplexní POHODA SOS. Specialitou České pojišťovny je i to, že poskytuje asistenční služby nejen svým klientům, ale i motoristům, jimž klienti způsobili škodu.
ČSOB Pojišťovna v rámci asistenčních služeb zdarma nabízí navíc vyslání náhradního šoféra, odeslání náhradních dílů, odvoz vozidla do České republiky i pomoc v případě finanční tísně pojištěného. Asistenci si můžete také připojistit.
Generali poskytuje asistenční služby i pro majitele vozů starých až 11 let. Limity se automaticky zdvojnásobí, když uzavřete současně povinné ručení
a havarijní pojištění. I u Generali si můžete připlatit nadstandardní asistence Generali Top Assistance. Mezi zlepšení nabídky asistence zdarma patří pojištění škod způsobené střetem se zvěří.
Hasičská vzájemná pojišťovna umožňuje dojednání nadstandardních asistenčních služeb.
Kooperativa pojišťovna pro své klienty garantuje zdarma právní pomoc, telefonické tlumočení a možnost připojištění asistence.
Slavia pojišťovna poskytuje zdarma dopravu domů nebo umožní pokračování v cestě v limitovaném rozsahu. V nabídce asistence je i zorganizování repatriace neopraveného automobilu do České republiky, poslání náhradních dílů nebo vyslání náhradního šoféra, tyto služby jsou však poskytovány za úhradu.
Triglav poskytuje asistenční služby v případě, že ztratíte klíče od vozu, pokud se Vám vybije baterie nebo máte defekt pneumatiky. Asistenční služba Plus umožňuje vyšší limity a pomoc i v případě poruchy vozidla
Uniqa pojišťovna nabízí velice zajímavé asistenční služby. Vedle právní asistence to jsou předcestovní asistence zahrnující například lékařské informace, informace o dálničních a námořních poplatcích a rady do nouzových situací. Klienti mají možnost připojištění rozšířené asistenční služby Velká asistence UNIQA.
Wüstenrot pojišťovna v rámci asistence hradí sešrotování Vašeho nepojízdného vozidla nebo přepravu do místa, odkud se můžete bezproblémově dostat domů. Služby si můžete připojistit a získat tak vyšší limity plnění.