Na čem závisí cena havarijního pojištění?

Pro výpočet pojistného je rozhodující cena vozidla. Zde zpravidla rozlišujeme mezi cenou novou, časovou a obecnou. Nová cena se týká nových automobilů, cena časová a obecná se týká starších a ojetých vozů. V případě ceny časové pojišťovna vyplatí hodnotu vozidla vzhledem k jeho stáří a amortizaci. Významným faktorem je výše Vaší spoluúčasti, kterou si pojišťovny stanovují v minimálních a procentuálních variantách. Další údaje potřebné k výpočtu pojistného jsou typ (osobní, nákladní), účel užívání (soukromé, služební), stáří a vybavení automobilu.
Cena havarijního pojištění je velmi významné kritérium pro výběr pojišťovny. Je však dobré zvážit i další hlediska, která jsme zde uvedli. Vybrat si nejvhodnější a nejlevnější havarijní pojištění je stále těžší, ale díky široké on-line pojištění, která umožňuje prohlížen aktuální nabídky pojišťoven z pohodlí domova, máte možnost rozhodnout se pro nejoptimálnější řešení.
Každá pojišťovna poskytuje speciální výhody, které mohou oslovit právě Vás. Stačí jen srovnat on-line nabídky jednotlivých pojišťoven.